Demonstracje Technik Terapii Schematów- Moduł Dodatkowy Magdaleny Kitłowskiej

Kliknij poniżej, aby przejść do kursu

Opis Produktu

Ten wyjątkowy moduł to zaawansowany zestaw demonstracji terapeutycznych, który stanowi rozszerzenie podstawowych technik terapii schematów. Został opracowany przez Magdalenę Kitłowską – doświadczoną terapeutkę i trenerkę. Moduł dodatkowy jest idealnym wyborem dla terapeutów pragnących pogłębić swoje umiejętności w pracy z bardziej złożonymi schematami i trybami.

Co znajdziesz w module?

Każde ćwiczenie jest szczegółowo zaprezentowane na nagraniach wideo, ukazujących praktyczne zastosowanie technik z udziałem terapeuty i aktora. Dodatkowo moduł zawiera karty ćwiczeń, które pomogą wdrożyć omawiane metody w codziennej praktyce terapeutycznej o zwraca uwagę na możliwe adaptacje ćwiczenia i pojawiające się trudności. Na każdej karcie jest również propozycja prac domowych powiązana z ćwiczeniem doświadczeniowym.

Tematyka modułu:

Praca ze Wzbudzającym Poczucie Winy Rodzicem 

„Praca ze Wzbudzającym Poczucie Winy Rodzicem” to przykład użycia techniki wyobrażeniowej, która pomaga dotrzeć do źródłowych sytuacji stojących za Wzbudzającym Poczucie Winy Krytykiem i wynikających z tego problemów ze stawianiem granic. Ta technika pomaga dotrzeć do niezaspokojonych potrzeb Trybu Wrażliwego Dziecka, zwolnić je z odpowiedzialności za emocje innych i uważniać jego emocje i autonomię. Ta technika pośrednio wpływa również na tryb Uległego Poddanego lub Ratownika.

Praca na wspomnieniu z Zawstydzonym Dzieckiem 

„Praca na wspomnieniu z Zawstydzonym Dzieckiem” to przykład użycia techniki wyobrażeniowej, która pomaga dotrzeć do jednej z sytuacji stojących za schematem Defektu/ Wadliwości i Izolacji Społecznej. Ta technika pomaga dotrzeć do niezaspokojonych potrzeb Trybu Wrażliwego Dziecka i pomóc mu doświadczyć kontaktu z rówieśnikami w pozytywnym scenariuszu. Uruchomienie Szczęśliwego Dziecka w zabawie z rówieśnikami zmniejsza działanie Trybu Unikającego Obrońcy w kontaktach interpersonalnych.

Stawianie Granic 

„Stawianie Granic” to interwencja mająca na celu uregulowania relacji terapeutycznej, kiedy Tryby Radzenia sobie nadal się pojawiają pomimo stosowania empatycznej konfrontacji.

Praca z Zahamowanym Rozzłoszczonym Dzieckiem 

„Praca z Zahamowanym Rozzłoszczonym Dzieckiem” to przykład użycia techniki krzeseł i zaangażowania ciała, która pomaga uruchomić emocję Rozzłoszczonego Dziecka na sesji. Ta technika pomaga w budowaniu autonomii i granic u pacjentów, których złość jest blokowana przez Tryby Rodzica i Tryby Radzenia sobie z obszaru Unikania i Poddania.

Praca z Wymagającym Rodzicem 

„Praca z Wymagającym Rodzicem” to przykład zastosowania techniki krzeseł, by zatrzymać Wymagającego Rodzica i wzmocnić Zdrowego Dorosłego w dbaniu o równowagę między pracą a wypoczynkiem. Ta technika może być stosowana po uprzedniej pracy poznawczej nad rozpoznaniem jak zasady Wymagającego Rodzica pomijają potrzeby pacjenta.

Dla kogo jest ten moduł?

  • Dla terapeutów schematów pragnących poszerzyć swoje kompetencje.
  • Dla osób na zaawansowanym etapie edukacji terapeutycznej.
  • Dla wszystkich, którzy chcą głębiej zrozumieć mechanizmy schematów i trybów u swoich pacjentów.